Kamil Bazelak: Najważniejsi są ludzie!

Kamil Bazelak w związku z jednym z artykułów na łamach popularnego portalu sportowego Sportfan wystosował do redakcji tego serwisu list otwarty w którym wyraził opinię co do obiektywizmu tego artykułu.

Szanowna Redakcjo Sportfan!

W jednym z ostatnich artykułów napisaliście:

Panie Kamilu, nie tędy droga! Prawdziwy sportowiec sławę i rozgłos zdobywa dzięki osiągnięciom na arenach sportowych. No chyba, że wybrał Pan drogę do sławy wytyczoną przez „El Testosterona”…!

Nie rozumiem tego. Jestem sportowcem, ale jestem też człowiekiem. Sport to nie jest jednak mój jedyny cel w życiu. Są daleko ważniejsze sprawy jak zdobywane trofea sportowe. Najważniejsi są ludzie, którzy potrzebują pomocy od innych ludzi. Wiele znanych osób odwraca się do nich plecami, albo od czasu do czasu zrobią coś charytatywnie na pokaz. Nie na tym jednak rzecz polega. Od dłuższego czasu angażuję się w rozmaite akcje charytatywne mecze, pokazy. Zostałem Ambasadorem Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie. Jestem Patronem Honorowym Grupy Patrol Zalewski zajmującej się pomocą osobom bezdomnym i poszukiwaniem osób zaginionych. Zostałem również honorowym członkiem Federacji Inicjatyw Społecznych. Zająłem się także pisarstwem . Kończę właśnie swoją pierwszą książkę o tematyce religijno –historycznej, którą zamierzam wydawać na przełomie kwietnia i maja.

Całe moje życie to droga pod górkę, walka z samym sobą. Przy tej niekończącej się batalii mam czas zarówno na realizowanie swoich pasji sportowych jak i na bezinteresowną pomoc innym ludziom.

W dzisiejszych czasach następuje degradacja podstawowych wartości. Dominuje kasa, seks, chciwość, obojętność pogarda, zazdrość. Tym żyją ludzie, którzy oszukują samych siebie tak jakby wierzyli w wieczne życie na ziemi, a przecież w końcu przyjdzie się każdemu rozliczyć przed Bogiem ze swoich uczynków i całego życia. Sensem istnienia człowieka powinno być dążenie do osiągnięcia harmonii z Bogiem i pomaganie innym, tym którzy naszej pomocy potrzebują poprzez altruistyczne zachowania. Tak też zamierzam żyć przez cały czas…Soli Deo Gloria.

Z poważaniem

Kamil Bazelak

Kamil Bazelak i Karolinka Zybert

Kamil Bazelak i Karolinka Zybert

Dodaj komentarz