Kamil Bazelak na koncercie kwartetu klarnetowego i muzyki organowej!

Ponownie miałem przyjemność wysłuchania koncertu muzyki poważnej, tym razem w wykonaniu jednego z czołowych zespołów w Polsce, mającego na swoim koncie liczne nagrody, ponad 400 koncertów i 37 festiwali muzycznych. 7 września w Parafii Ewangelicko- Augsburskiej św. Mateusza odbył się koncert kwartetu klarnetowego” Claribel” i muzyki organowej w wykonaniu Karola Mroza. Te niezwykle emocjonujące wydarzenie artystyczne zorganizowane zostało z okazji rocznicy 105 lat poświęcenia kamienia węgielnego, 90 lat od poświęcenia dzwonów i 85 lat od poświęcenia organów i prezentacji krzyża.
Koncert poprowadziła Justyna Bęben.

Koncert rozpoczął od improwizacji na organach Karol Mroza. Potem kwartet klarnetowy CLARIBEL wykonał aranżacje kompozytorów: Sammy Nestico,Isaaca Albeniza, Edvarda Grieg, Bela Bartoka i niesamowitą uwerturę do opery The Barber Sevilla włoskiego kompozytora Gioacchino Rossiniego. Imprezę zamknął Karol Mróz wykonując kolejną improwizację na organach kościelnych.

Muzyka poważna jest muzyką duszy. Otwiera nas na niezwykłe i emocjonujące doświadczenia, uczy wrażliwości i empatii. Polecam każdemu człowiekowi, pragnącemu odkryć swoje drugie „Ja”, aby choć raz w życiu wybrał się na taki koncert, wczuł się w muzykę klasyczną i popłynął wraz z jej dźwiękami w głąb swojej duszy.

Pozdrawiam wszystkich patriotów i chrześcijan
Kamil Bazelak