Kamil Bazelak – Jurorem na imprezie charytatywnej FIS Playback Music Show!

4 czerwca w hali sportowej w Mikołowie przy ulicy Bandurskiego 1a  odbyła się impreza muzyczna FIS PLAYBACK MUSIC SHOW.  Była to nowoczesna i zmodyfikowana wersja dawnego programu telewizyjnego „Mini Playback Show”.  

Podczas eventu w Mikołowie można było posłuchać i zobaczyć na żywo występy profesjonalnych zespołów: SilesianTeam,Enervate, TheTraiin. Oprócz tego wystąpiły grupy taneczne z pokazami tańca sportowego,towarzyskiego  i nowoczesnego . Publiczności zaprezentowały się: Cheeky Monkey, Atria i Gwiazda. Lokalna wypożyczalnia strojów”Bajka” przygotowała pokaz mody bajkowej w wykonaniu dzieci i młodzieży.

Cała impreza oprócz pokazów oparta była na występach 16 zespołów muzyczno-tanecznych składających się z uczniów szkół podstawowych, którzy w ramach konkursu FIS PLAYBACK MUSIC SHOW prezentowały przeboje znanych wykonawców we własnych aranżacjach. Młodych wykonawców oceniało jury w składzie Łukasz Mikisz (Prezes Federacji Inicjatyw Społecznych),brązowy medalista Mistrzostw Europy w bilardzie Mariusz Roter, strongman i zawodnik MMA Kamil Bazelak, wokalista zespołu SilesianTeam Łukasz Otręba, gitarzysta zespołu TheTraiin Paweł Fiszer oraz prezenterka Radia MarsFm Alicja Mikisz. Jurorzy wzięli udział w imprezie całkowicie charytatywnie. Konferansjerem podczas gali muzycznej był znany wokalista Rafał Augusiewicz.

Podczas gali muzycznej wręczono nagrody FIS (Członkowie roku oraz Przyjaciele Federacji) i przyznano medale  JUROR FIS PLAYBACK MUSIC SHOW 2012.

Impreza mogła liczyć na wsparcie miejscowego MOSIRU i wiceburmistrza Miasta Mikołów Adama Zawiszowskiego, który pojawił się osobiście na imprezie . Niestety zabrakło podczas FIS PLAYBACK MUSIC SHOW burmistrza miasta Marka Balcera, który w żaden sposób nie wspiera Federacji Inicjatyw Społecznych prowadzącej  niezwykle ważną dla miasta działalność charytatywno- społeczną.

Jak powiedział Łukasz Mikisz prezes FIS – Dla burmistrza Balcera jesteśmy wrogiem publicznym numer jeden…

Kamil Bazelak nie byłby sobą, gdyby nie odniósł się krytycznie po raz kolejny do tego rodzaju postępowania urzędników wobec organizacji działających charytatywnie.

-Jest to kolejna sytuacja jaką mam okazję poznać naocznie w której burmistrz miasta stoi w opozycji do działalności charytatywnej i społecznej organizacji poza samorządowych –powiedział Bazelak – Podobna sytuacja ma miejsce w Mławie, gdzie burmistrz również nie wspiera Grupy Zalewski Patrol i Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów, którego jestem Ambsadorem. W zwyczaju oficjeli różnych miast jest tylko statutowe wspomaganie organizacji samorządowych. Praca, działalność charytatywna jednostek poza samorżądowych jest bagatelizowana, ignorowana, a członkowie tych stowarzyszeń, federacji czy fundacji spotykają się wręcz z rozmaitymi szykanami. Myślę, że Mława i Mikołów to nie jedyne tego rodzaju miasta w Polsce, gdzie burmistrzowie interesują się tylko samorządowymi organizacjami. Zwykła ludzka życzliwość, zrozumienie i empatia powinny prowadzić do wspomagania każdego rodzaju działalności charytatywno-społecznej, gdyż co to za sztuka wspomagać tylko podległe sobie jednostki samorządowe.Trzeba być człowiekiem i mieć serce dla innych,a nie robić tylko i wyłącznie to co wynika z urzędniczego obowiązku…

Dodaj komentarz