Artykuł z Stsport.pl: „Kim jest Kamil Bazelak”

Jeden z najstarszych portali sportowych dotyczących sportów walki Stsport napisał artykuł „Kim jest Kamil Bazelak?”

To prawdziwy człowiek orkiestra, były sportowiec mocno zaangażowany w działalność charytatywną.
Kamil Bazelak karierę sportową zaczynał od sportów siłowych, a potem były sztuki i sporty walki. Został wicemistrzem Europy Pro Karate i wicemistrzem Polski Pro Karate. Ma mistrzowski czarny pas i 3 Dan w Kyokushin i Ju-Jitsu. Na co dzień jest Ambasadorem Hospicjum im. Królowej Apostołów w Mławie i przedstawicielem Grupy Zalewski Patrol zajmującej się pomocą ludziom bezdomnym. Kamil Bazelak otworzył filię Grupy Zalewski Patrol w powiecie łódzkim -wschodnim i wraz z woluntariuszami jeździ na patrole, które zajmują się bezdomnymi. Bierze również udział w obozach sportowo-ewangelizacyjnych min. w Szklarskiej Porębie,czy Jaworznie gdzie oprócz rozmów z uczestnikami prowadził zajęcia sportowe. Nie sposób nie podkreślić wiary w Jezusa Chrystusa, o której Kamil Bazelak często mówi i daje jej świadectwo. To konstruktywny wzór dla młodych ludzi, którzy w dzisiejszym świecie są zagubieni, zdepresjonowani i częstokroć szukają swojego miejsca na ziemi.
Kamil Bazelak pracuje też, jako nauczyciel, szkoląc młodzież w liceum w klasach mundurowych. Prowadzi też sekcję Karate Kyokushin, w której naucza dzieci podstaw samoobrony.
Warto też również wspomnieć o dorobku pisarskim Kamila Bazelaka, który ma na koncie książkę religijną „Jezus Chrystus Galilejczyk”.