Apel Kamila Bazelaka i Grupy Zalewski Patrol!

Gorąco zachęcam do przyłączania się do akcji Grupy Zalewski Patrol. Spadł teraz pierwszy śnieg, nadchodzą coraz większe mrozy,a ludzie bezdomni potrzebują naszej szybkiej, ale zarazem długofalowej pomocy. Apeluję do mieszkańców Mławy i okolic o wspólne charytatywne zaangażowanie się w niesienie pomocy ludziom bezdomnym wraz z Grupą Zalewski Patrol działającą pod moim patronatem. Niebawem sam osobiście pojawię się w Mławie i wraz z woluntariuszami Grupy Zalewski Patrol wezmę udział w jednym z nocnych patroli.

Pozdrawiam serdecznie – Kamil Bazelak

Kamil Bazelak na pokazach w Niedzborzu

Kamil Bazelak na pokazach w Niedzborzu

Apel Grupy Zalewski Patrol

W związku z nagłym pogorszeniem się pogody i pierwszymi opadami śniegu w dniu wczorajszym tj. 27 października 2012 r. w godzinach wieczornych Grupa Zalewski Patrol (patronat Kamil Bazelak)  podjęła natychmiastowe  działania mające na celu skontrolowanie miejsc przebywania osób bezdomnych oraz udzielenia odpowiedniej pomocy tym osobom. O miejscach przebywania osób bezdomnych wiemy od dawna, choć tej nocy staraliśmy się także sprawdzić inne miejsca w Mławie, w których bezdomni jeszcze nie koczowali,a mogli przebywać szukając schronienia przed pierwszym atakiem zimy. Bezdomni,którzy odmówili wyjazdu do ośrodka otrzymali ciepłe koce, herbatę oraz żywność. Wkrótce przekażemy także odzież i żywność pochodzącą z akcji „Kanapka i Kanapa”, która została przeprowadzona w ramach VIII Kampanii Białych Serc.

Mariusz Zalewski i Kamil Bazelak

Mariusz Zalewski i Kamil Bazelak

 

 Nie każdy bezdomny zgadza się na wyjazd do ośrodka! Przyczyny są różne i często mamy do czynienia ze złym stanem psychicznym danej osoby,ale odmowa wyjazdu nie oznacza, że powinniśmy skazywać tego,czy innego człowieka na zapomnienie. Staraliśmy się mówić o tym w mijającej Kampanii Białych Serc. My wielokrotnie apelowaliśmy za pośrednictwem lokalnej prasy i portali internetowych o to żeby takie miejsca jak budynki,wnęki,miejsca pod schodami zabezpieczać lub jeśli nie jest to możliwe to nie zostawiać koczujących tam ludzi bez pomocy.Właściciele budynków,  czy nie wiecie, że na terenie waszej własności od wielu miesięcy znajdują się ludzie bezdomni?!  Za  waszą wiedzą lub zgodą osoba bezdomna tam przebywa i dlatego powinniście  czuć się w obowiązku do udzielenia jej pomocy,a przynajmniej wykazać zainteresowanie co się dzieje z tym człowiekiem przy takich warunkach pogodowych jak wczoraj. Warto i trzeba zobaczyć w jakich warunkach tam przebywa, warto nawet zapytać jak się czuje,a może przywieźć ze sobą jakiś ciepły koc,herbatę.

Bierzecie moralną odpowiedzialność za zdrowie tych ludzi!

 Apelujemy o to do właściciela budynku, w którym mieści się siedziba Związku Nauczycielstwa Polskiego  ul. Sądowa 3a w Mławie i właściciela budynku za marketem Biedronka przy ulicy Grzebskiego w Mławie.

Źle zabezpieczony budynek przy ulicy Grzebskiego stał się również miejscem spotkań młodzieży. Tymczasem w budynku znajdują się jeszcze dokumenty zawierające dane osobowe pracowników,pieczątki firmowe i inne dokumenty które były niejednokrotnie wyrzucane na zewnątrz przez pijanych nastolatków.

 Od listopada do marca potrwa na terenie Mławy akcja „POMÓŻ IM PRZETRWAĆ ZIMĘ”. Zwiększymy patrole Grupy Zalewski aby szczególnie pomoc osobom bezdomnym,którzy nie zdecydowali się na wyjazd do ośrodków. Liczymy jak rok temu na bardzo dobrą współpracę z Komendą Powiatową Policji w Mławie.

Dodaj komentarz